Przepisy Kulinarne - WikiKuchnia.org:Prawa autorskie

Skocz do: nawigacja, szukaj

Treść projektu Przepisy Kulinarne - WikiKuchnia.org jest udostępniana w oparciu o licencję Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania i/lub tworzenia treści zależnych od artykułów tej Wikii zgodnie z zasadami Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0 lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez organizację Creative Commons.

Najprościej mówiąc, można kopiować, rozpowszechniać i modyfikować treści zawarte tutaj, pamiętając jednak, aby spełnić warunki podane niżej.

Prawa i obowiązki edytorów[edytuj]

Jeśli tworzysz lub edytujesz artykuły projektu Przepisy Kulinarne - WikiKuchnia.org, wszystko, co wpisujesz do artykułów, jest objęte licencją CC-BY-SA-3.0. Żeby tekst mógł legalnie tutaj się znaleźć, musi:

  • być twojego autorstwa.
  • pochodzić ze źródła, które zezwala na objęcie treści tekstu licencją CC-BY-SA-3.0. Może znajdować się on na licencji „public domain”, CC-BY w wersji dowolnej lub CC-BY-SA w wersji 3.0 lub nowszej.

Nie zamieszczaj treści, które mogą naruszać prawa autorskie. Może to w konsekwencji spowodować kłopoty prawne. W przypadku wszelkich wątpliwości co do statusu prawnego, nie zamieszczaj pracy.

Prawa i obowiązki czytelników[edytuj]

Jeśli użytkownik wikii chce wykorzystać materiały w niej zawarte, może to zrobić zgodnie z CC-BY-SA, czyli:

  • dzieła, w których są wykorzystane muszą same być objęte licencją CC-BY-SA-3.0 lub nowszą;
  • należy zaznaczyć informację o pochodzeniu pobranego materiału z projektu;
  • należy umożliwić dostęp do „wolnej” treści pobranego materiału, czyli tekstu źródłowego;
  • należy wyjaśnić innym warunki licencji, na jakiej rozpowszechniany jest utwór.

Co zrobić, jeśli znajdziesz przypadek naruszenia praw autorskich[edytuj]

Najlepiej odpowiednio oznaczyć tę stronę, ewentualnie podając szczegóły na stronie dyskusji danego artykułu.

W przypadkach osób nagminnie naruszających prawa autorskie, po stosownym ostrzeżeniu, możliwość edytowania wikii przez tę osobę może zostać zablokowana.