Edytujesz Serek pigwowy

Skocz do: nawigacja, szukaj

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 9: Linia 9:
  
 
== Sposób przyrządzania ==
 
== Sposób przyrządzania ==
Pigwy oczyścić z meszku, pokroić na ćwiartki i usunąć gniazda nasienne. Skórkę można zostawić. Owoce umyć i gotować, aż będą miękkie. Wyjąć je wtedy i zmiksować. Uzyskaną masę zmieszać z cukrem oraz cukrem waniliowym i gotować na małym ogniu, aż cukier się całkowicie rozpuści (uwaga, masa może chlapać!) Teraz też można dodać orzechy. Warto je przedtem trochę pokruszyć. Następnie masę wlać warstwą grubą na około 1.5-2 cm do przygotowanych uprzednio miseczek. Warto je wyłożyć wcześniej folią, żeby później było łatwiej serek wyjąć. Miseczki należy zostawić w ciepłym miejscu (na przykład, na  grzejniku) aż serek stwardnieje tak, żeby można go było wyjąć, co zajmie jakieś dwa tygodnie. Potem przechowywać go można zawiniętego w papier.  
+
Pigwy oczyścić z meszku, pokroić na ćwiartki i usunąć gniazda nasienne. Skórkę można zostawić. Owoce umyć i gotować, aż będą miękkie. Wyjąć je wtedy i zmiksować. Uzyskaną masę zmieszać z cukrem oraz cukrem waniliowym i gotować na małym ogniu, aż cukier się całkowicie rozpuści (uwaga, masa może chlapać!) Następnie masę wlać warstwą grubą na około 1.5-2 cm do przygotowanych uprzednio miseczek. Warto je wyłożyć wcześniej folią, żeby później było łatwiej serek wyjąć. Miseczki należy zostawić w ciepłym miejscu (na przykład, na  grzejniku) aż serek stwardnieje tak, żeby można go było wyjąć, co zajmie jakieś dwa tygodnie. Potem przechowywać go można zawiniętego w papier.  
  
 
Wodę z gotowania pigw warto, póki ciepła, wymieszać z cukrem, także waniliowym, do smaku, przecedzić przez sitko i odstawić do wystygnięcia a potem wypić.
 
Wodę z gotowania pigw warto, póki ciepła, wymieszać z cukrem, także waniliowym, do smaku, przecedzić przez sitko i odstawić do wystygnięcia a potem wypić.

Wszelki wkład na Przepisy Kulinarne - WikiKuchnia.org może być edytowany, zmieniany lub usunięty przez innych użytkowników. Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej lub kompatybilnych (zobacz także Przepisy Kulinarne - WikiKuchnia.org:Prawa autorskie). PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

W celu ochrony przed zautomatyzowanym spamem edycyjnym prosimy wpisać poniższy tekst CAPTCHA:

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera nowe okno)